Kolejna gra od Piłkarskiego Kołcza. Najistotniejszym w niej elementem jest współpraca trójki środkowych pomocników podczas budowania gry, a także tworzenie przewagi liczebnej w odpowiednim sektorze do 2×1, by zakończyć akcję strzałem na bramkę. Duża intensywność, mnóstwo podań, ciągłe podejmowanie decyzji – czyli to, co bardzo lubimy w treningu.
Organizacja
- Pole środkowe około 20x25m; pola końcowe 10x25m podzielone na dwa mniejsze; bramki z tyczek jak na grafice.
- Podziel zespół na dwie drużyny – 3×3 w środkowym polu, 1×1 w dwóch polach końcowych podzielonych na dwa mniejsze. Przy bocznych liniach zawodnicy neutralni.
Przebieg
- Zawodnicy w fazie ataku (biali) mają za zadanie wymienić określoną liczbę podań wykorzystując graczy skrzydłowych jako neutralnych.
- Po wymienieniu podań zadaniem białych jest zagranie piłki do zawodnika, który próbuje stworzyć linię podania w wybranym przez siebie polu końcowym.
- Zawodnik w wybranej przez siebie strefie musi utrzymać piłkę tyłem do bramki lub grać 1×1 z obrońcą; do strefy wbiega również gracz podający i tworzy w nim przewagę 2×1.
- Zawodnicy w końcowej fazie gry mają 5 sekund na zakończenie akcji strzałem na bramkę, która odpowiada każdemu polu.
- W przypadku odbioru piłki przez graczy czerwonych następuje zmiana ról.
Wskazówki
- Kluczowym elementem w grze jest współpraca na linii 6-8-10, czyli zawodników środka pola, muszą oni pozostawać w ciągłym ruchu tworząc trójkąty i linie podania zarówno między sobą, jak i ze skrzydłowymi neutralnymi.
- Ważne, by gracze po podaniu piłki w sektor końcowy tworzyli w nim przewagę liczebną, oferowali wsparcie swojemu koledze.
- Zawodnicy po stracie piłki oraz po jej odbiorze muszą szybko reagować odpowiednio: pressingiem, podaniem utrzymującym posiadanie piłki lub ochroną piłki i grą 1×1.
- Modyfikuj liczbę podań w trakcie gry, by przyspieszać etap finalizacji bądź go opóźniać.
Write a comment