Cześć! Fajnie, że jesteś!

Piłkarski Kołczu to fajny blog dla fajnych ludzi. To blog o trenowaniu, wychowywaniu piłkarzy i rozwoju. Jest miejscem dla szkoleniowców, jednak swój kąt mają również rodzice, zawodnicy i kibice. Znajdziesz tu masę wartościowych treści: środków treningowych, wskazówek, motywacji, a także opinii.

Piłkarski Kołczu to nie tylko jego autor. To fajna, świadoma i dobrze bawiąca się społeczność. Razem się uczymy, razem rozwijamy i razem dyskutujemy. Uwielbiamy trenować, ganiać za piłką i o tym mówić. Uwielbiamy poznawać inne perspektywy i nie zamykamy się we własnych schematach. Znamy słowo “sarkazm” i nie traktujemy wszystkiego poważnie. Lubimy żartować i opowiadać dobre historie. Chcemy być nie tylko dobrymi trenerami czy rodzicami, ale przede wszystkim spoko ludźmi. Nasze marzenie to wychowanie kolejnego Lewandowskiego i udzielanie wywiadów jako jego pierwszy menadżer. Nasze marzenie to trenowanie Realu Madryt lub Barcelony. Ewentualnie jednego i drugiego. Kibice mogą rzucać w nas świńską głową jak w Luisa Figo. Jesteśmy twardzi i pokażemy im cojones niczym Diego Simeone.

Witamy na pokładzie!

Kim jest autor?

Mam na imię Łukasz. W pewien czwartek piłem wodę lekko gazowaną i pomyślałem: ok, dziś świeci słońce, więc założę Piłkarskiego Kołcza.

Jestem szkoleniowcem z licencją UEFA B. Kiedyś grałem w piłkę, ale nie chciałem być sławny. Nie mógłbym wyskoczyć spokojnie na kawkę do miasta, więc odpuściłem. Jak się okazało – kawy nie piję, więc mogłem jednak zaryzykować.

Lubię bycie trenerem, rozkładanie stożków na boisku i ten moment, gdy wszystko zaczyna się zazębiać. Lubię spędzać czas na murawie i czuć dreszczyk emocji za boczną linią. Ciągle się uczę i chcę więcej.

Kibicuję Realowi Madryt i uwielbiam Premier League. Z angielskich drużyn upodobałem sobie Liverpool.

Kategorie

Środki

Najważniejsza część tego bloga. Gry, zabawy, masa ćwiczeń, które możesz wykorzystać w swojej codziennej pracy. W tym dziale podsuwam swoje pomysły, a ty możesz je do woli modyfikować na własne potrzeby albo używać jako gotowych materiałów.

Trener

Same bajkowe środki treningowe nie wystarczą. Możesz znaleźć grę Barcelony, ale musisz w nią jeszcze zagrać jak Barcelona. Tutaj znajdziesz praktyczne porady dotyczące trenowania, przygotowywania i przeprowadzania zajęć, a także wszystkiego, co dotyczy stylu życia trenera.

Rodzic

Najważniejsza osoba w wychowywaniu i szkoleniu młodego piłkarza. Jeśli jesteś rodzicem i chcesz pomóc swojemu dziecku w rozwoju, zajrzyj tu koniecznie. Staniesz się doskonałym asystentem trenera dla swojego dziecka, a także jego inspiracją.

Zawodnik

Osoba, na której w treningu zależy nam najbardziej. Tutaj dzielę się swoimi spostrzeżeniami odnośnie piłkarzy i daję wskazówki, w jaki sposób stawać się lepszym graczem.

Kibic

Najbardziej luzacka kategoria na blogu, w której dzielę się swoimi kibicowskimi opiniami. Każdy z nas: trener, rodzic, zawodnik jest przede wszystkim kibicem i wariuje na punkcie 22 gości na malutkim kawałku trawnika.