Jaki powinien być dobry kolega z drużyny? 🤜🤛

✅ Pomaga słabszym. Nie wyśmiewa się z nich, a wskazuje drogę, w jaki sposób można się poprawić. Gdy dostrzega, że coś nie idzie, potrafi wesprzeć na duchu. Rozumie, że nawet słabsi czy początkujący koledzy z zespołu potrzebują wsparcia i motywacji. A nic nie motywuje tak, jak pomoc kolegi.

✅ Zawsze doradzi. Wie jak pomóc partnerowi i zawsze służy mu dobrą radą w treningu i poza nim. Jest takim asystentem trenera i oferuje wskazówkę: jak wykonać ćwiczenie, w jaki sposób przyjąć piłkę, jak strzelać więcej goli. Potrafi powiedzieć: „hej, może spróbuj zrobić to w taki sposób, będzie o wiele lepiej!”.

✅ Motywuje do działania. Zachęca swoich kumpli do przychodzenia na treningi, do zaangażowania na sto procent. Wie, że to przynosi efekty każdemu zawodnikowi i całej drużynie. W meczach, turniejach, zajęciach zachęca kolegów do jeszcze większego wysiłku aby osiągnąć cel.

✅ Wspiera po niepowodzeniach. Bo przecież nie zawsze da się zrobić wszystko idealnie. Nawet mistrzowie muszą kiedyś przegrywać. Błędy są rzeczą ludzką i w trudnych chwilach warto trzymać się razem. Wsparcie kolegi z drużyny jest nieocenione.

✅ Zaraża pozytywną energią. I potrafi przekazać ją innym. Jest uśmiechnięty i życzliwy dla kolegów, ale też dla przeciwników.

✅ Chce być wzorem dla innych. Ma świadomość tego, że mniejszy i większy piłkarz ma ogromny wpływ na innych. Dlatego też wskazuje pozostałym drogę. Zdrowo się odżywia, pije wodę, dobrze się uczy, haruje na treningach, mówi „dzień dobry” i „do widzenia”.

✅ Dziękuje po zajęciach. Zawsze przybija piątkę z trenerem i kolegami z drużyny. Ale nie tylko – potrafi także podziękować rywalowi po meczu, sędziemu i kibicom. Po porażkach również i nawet wtedy, gdy arbiter czasem się pomyli. Podziękowanie za wspólnie spędzony czas, uśmiech i powiedzenie: „do zobaczenia” jest zawsze dobrym krokiem do kolejnego udanego spotkania.