Wyszło słońce. Serce bije szybciej, bo wreszcie możemy zrzucić jeansy i wskoczyć w swoje ulubione dresiwo. Wreszcie możemy usiąść przed komputerem i spojrzeć: dziś podanie, czy drybling. Bo ile można było czekać na pytania: „trenerze, zawiążesz mi buta?”. Ile można było czekać na grę w dziadka (przepraszam, grę pomocniczą 4×2) i na starcie „dziś wszyscy na trenera”?

Tęskniliśmy.

Stało się. Możemy ruszać. Może nie jak ferrari, może jak tico. Powoli, ale jednak. Z tej okazji przygotowałem dla Was coś fajnego, a mianowicie konspekt dla 6-osobowej grupy orlików, który możecie wykorzystać w swojej pracy.

Co znajdziecie w zaplanowanej przeze mnie jednostce? Dużo podań, trochę prowadzenia. Szczególny nacisk położyłem natomiast na przyjęcie piłki w wolną przestrzeń. Ważne sprawy dla młodych piłkarzy. Całość trwa 60 minut, czyli wystarczająco jak na taką liczbę ćwiczących. Jest intensywnie i jest dużo grania. Praktycznie każde z ćwiczeń możliwe jest do wykonania w tym samym polu, unikniecie zatem przechodzenia z miejsca na miejsce.

Konspekt wrzucam do pobrania w wersji edytowalnej, jeśli czujecie taką potrzebę, doszlifujcie go po swojemu. Niech będzie ciekawą inspiracją.

Podzielcie się tym wpisem z innymi trenerami, którym przyda się materiał. A jeśli jesteście zainteresowani moimi grami dla orlików, koniecznie zajrzyjcie do nowej publikacji tutaj. Warto.