Dziś przygotowałem dla Ciebie proste ćwiczenie gry 1×1, w której następuje faza przejściowa i gra 2×1 na dwie otwarte bramki (decyzyjność, zawodnicy sami wybierają bramkę, na którą korzystniej zaatakować, mogą zmieniać kierunek akcji, analizując sytuację na murawie). W całości występuje także bardzo szybka przebieżka.

Organizacja

• Potrzebujesz tyczki (lub pachołki), stożki – rozstaw sprzęt treningowy jak na grafice pomocniczej (połowa orlika), oczywiście jeśli trenujesz na pełnowymiarowym boisku dostosuj odpowiednio odległości.
  • Jeśli masz dużą grupę zawodników, wykorzystaj dwie połowy boiska (zachowasz większą intensywność), a podającym piłkę niech będzie kolejny z zawodników, Ty przyglądaj się wszystkiemu z boku i wprowadzaj korekty.

Przebieg

• Na sygnał zawodnicy z obu stron wykonują sprint, mijają tyczkę, wolny w tej chwili gracz zagrywa piłkę z środka, o którą zawodnicy walczą w pojedynku biegowym (gra barkiem i ciałem jak najbardziej wskazana).
  • Gra 1×1 toczy się do momentu strzelenia bramki przez zawodnika, który wygrał pozycję.
  • Po przechwycie piłki przez broniącego, następuje przejście do gry 2×1 na dwie otwarte bramki z pachołków (do gry włącza się zawodnik zza bramki).
  • Jeśli akcja zakończyła się oddanym strzałem (piłka wpadła do bramki lub wyleciała za linię końcową, bo jeśli bramkarz ją „wypluł”, gra powinna toczyć się dalej, zawodnik atakujący powinien mieć nawyk pójścia za piłką na dobitkę, dlatego nie przerywaj gry od razu po strzale, niech akcja sama się zakończy. Jeśli trwa zbyt długo, zacznij odliczać: 3, 2, 1, stop! – presja czasu), następuje przejście do gry 2×1 na otwarte bramki – piłkę do gry wprowadza piłkarz zza bramki.